«Sağlıklı, Mutlu ve Zinde Bir Hayat İçin
Haber Portalımızı Takip Edin...»

EN | DE

Karbonat ve Akçaağaç Şurubu (Pekmez) ile Kanser Tedavisi

Sodyum hidrojen karbonat (alışılmış adı: soda), karbonik asit sodyum tuzudur ve bikarbonatlardandır. “sodyum bikarbonat” bazen eski ismi olan ve kimyasal olarak yanlış kullanıldığı halde alışmış olduğumuz “soda” ismiyle de anılır.        

Bileşimi, natriyum bikarbonat (soda, formül Na2Co3) ile karıştırılmamalıdır.    

 1. Prensip: Kanser sadece asidik ortamlarda gelişir
  Kanser sadece asidik ortamlarda gelişir. 
  Vücudun bazik olması kanser türlerinin önlenmesine yardımcı olur. Soda, vücudun bazik olmasını sağlar.    
 2. pH değerlerini ölçme
  pH değerini bir laboratuar veya klinikte idrar testi ile ölçmek mümkündür. pH değeri 7 ise nötrdür, pH 7’nin altında ise ortam asidik, pH 6’nın altında ise tehlikeli oranda asidiktir.     
 3. Soda ve akçaağaç şurubu (pekmez)
  Bir gıda marketinden veya alışveriş merkezinden soda ve akçaağaç şurubu (pekmez) alınır. Sodanın alüminyum bileşiğinden/alüminyumdan arındırılmış olması gerekmektedir. Akçaağaç şurubu ise soda tozunun daha hızlı bir şekilde kana karışmasını sağlamaktadır.         
 4. 1 bardak suda soda tozunun ve akçaağaç şurubunun karıştırılması (pekmez) 1 çay kaşığı soda tozunu ve 1 çay kaşığı akçaağaç şurubunu (pekmez) 1 bardak suya koyarak karıştırın ve her gün tüketin. Çocuklar bu karışımı günde 1 kez, erişkinler ise günde 2 kez tüketebilirler. 
  Tüketimle beraber pH değeri her gün artacaktır. 8-10 gün sonra pH değeri tekrar ölçülmelidir.       
 5. Semptomlar (toksinlerin atılması)
  pH değerinin artmasıyla beraber toksinler sürekli olarak vücuttan atılır. Bununla birlikte toksinlerin atılmasına bağlı olarak semptomlar ortaya çıkacaktır. Toksinlerin atılması sırasında ortaya çıkan semptomlar kişiden kişiye farklılık gösterebilir: 
  - terleme
  - şişkinlik 
  - hafif şiddette ishaller 
  - sivilcelenme, vs.
  8-10 gün sonra, pH değerinin 8’e ulaşmasıyla beraber yeni semptomlar ortaya çıkabilir (bu aşamada pH değeri yeniden ölçülmelidir): 
  - baş ağrısı 
  - karıncalanma
  - eklemlerde kısa süreli ve keskin ağrılar                
 6. Sağlıklı vücut hücreleri için uyku İyileşme süreci için derin uyku uyumak çok önemlidir. Böylece vücut kendini iyileştirir. Bu amaçla ayak banyoları da tavsiye edilir. Ayrıca, derin uykudan gece yarısı öncesi faydalanmak amacıyla saat 22’den önce uyumak da gereklidir. Derin uyku ile vücut hücreleri azami ölçüde dinlenir ve kansere karşı daha az hassas olur.            
 7. Önleme pH değeri yılda bir kez kontrol edilmeli ve dengeli beslenilmelidir.   
  pH değerinin yılda bir kez kontrol edilmesi tavsiye edilir. Böylece pH değerinin 6’nın altına düştüğünün tespit edilmesi durumunda kısa bir soda terapisi ile bu değer nötr pH değeri olan 7’ye yükseltilebilir.      
  Yine vücutta asit baz dengesi oluşturan gıdalar tüketilmelidir.

Almanca'dan çeviri, Eylül 2016Cember-Online, 23.04.2019
Konuyla ilgili tüm soru veya önerileriniz için, bizimle temasa geçebilirsiniz: cember@cember-online.com


Cember Newsletter

Güncelleme ve bilgilendirmeleri düzenli olarak almak için, newsletterimize ücretsiz ve yükümlülüğü olmaksızın abone olabilirsiniz


        Kapat