«Sağlıklı, Mutlu ve Zinde Bir Hayat İçin
Haber Portalımızı Takip Edin...»

EN | DE

Limon Kabuğu Kullanın, Sağlıklı Kalın

Lokantalardaki birçok aşçı limonun tamamını kullanır ve hiçbir bölümünü israf etmez. Çoğumuz evde limonu sadece yemeğin üstüne biraz sıkar, meyvenin geri kalanını umursamayız. Bununla birlikte, limonun tamamını ve meyvedeki değerli besinlerin tümünü kullanmanın sağlığa çok faydası vardır. Bu işlem oldukça basit: Limonun kullanmadığınız kısmını buzluğunuza koyun ve donduktan sonra bütün limonu soymadan kıymak için rendenizi kullanın ve yemeklerinizin üstüne serpin. Bunu, sebzelerinizin, salatalarınızın, çorbalarınızın, soslarınızın ve balık yemeklerinizin üzerine serpebilirsiniz. Yemeklerinizin tadı umulmadık, belki daha önce asla tatmadığınız ölçüde mükemmelleşecektir!

Limon ağacı çeşitli türdeki limonlarıyla bilinir ve meyveyi farklı şekillerde tüketebilirsiniz: Posasını yiyebilir, suyunu sıkabilir, çeşitli içecekler, şerbetler hazırlayabilirsiniz. Limonu düşündüğümüzde çoğunlukla aklımıza sadece limon suyu ve C vitamini gelir. Oysa limonu çok farklı şekillerde kullanabilir, sağlığa olan faydalarını görebilirsiniz. Limonun tamamını kullanarak israfı önlemenin ve yemeklerinize yeni tatlar eklemenin dışında, limonun kabuğundan, suyuna oranla beş ila on kat daha fazla vitamin elde edebilirsiniz.

Limonun oldukça şaşırtıcı birkaç faydası daha vardır! Bunların en ilginci, kistler ve tümörler üzerindeki etkisi. Bu mucize ürün bütün kanser türlerine karşı bir tedavi olabilir. Kemoterapiden on bin kat daha güçlü olduğu düşünülüyor. Daha da şaşırtıcı olan: limon özütüyle yapılan bu tür terapinin sadece habis kanser hücrelerini yok ettiğine ve sağlıklı hücreleri etkilemediğine inanılıyor. Limonun sentetik bir çeşidini yaparak devasa karlar elde etmeyi uman laboratuvarlar da bulunuyor.

Limon aynı zamanda, bakteriyel enfeksiyonlara ve mantara, iç parazitlere ve solucanlara karşı mikrop öldürücü bir spektrum olarak kabul ediliyor, yüksek olan kan basıncını düzenliyor, aynı zamanda gerginlikle ve sinir bozukluklarıyla mücadele eden bir antideprasan. Yani limon, hastalıkların önlenmesinde yararlı olabilir, tadı hoştur ve kemoterapinin korkunç etkilerini göstermez. Her yemeğe katmaya değer!

Metin: Cohen's Weight Loss Clinic / Ocak 2016Cember-Online, 20.07.2024
Konuyla ilgili tüm soru veya önerileriniz için, bizimle temasa geçebilirsiniz: cember@cember-online.com


Cember Newsletter

Güncelleme ve bilgilendirmeleri düzenli olarak almak için, newsletterimize ücretsiz ve yükümlülüğü olmaksızın abone olabilirsiniz


        Kapat